BİYOGRAFİ

Şarkıcı, söz yazarı ve besteci Pınar Aylin, 12 Mayıs 1972 tarihinde İzmir’de dünyaya geldi. Eğitim hayatına 5 yaşında başlayan sanatçı, lise eğitimini İzmir Özel Türk Koleji’nde aldı. Ege Üniversitesi’nde İleşim Fakültesi’nde okudu. Pınar Aylin, bu yıllarda bir kanalda gençlik programı sundu.

Müzik kariyerine İstanbul’a gelmesiyle giriş yapan sanatçı, “Ben Bahara Hazırım” isimli ilk albümünü 1995 yılında yayımladı. Albümün ilk klibini “Deliler Gibi” şarkısına çekti. Dikkatleri üzerine çeken Pınar Aylin, ardından 1997 yılında “Güneşten” ve 1998 yılında “Ay Işığında” isimli albümlerini müzikseverlerin beğenisine sundu.

Bu albümleriyle de müzik dünyasından tam not alan sanatçı, ardından Michael Damian ile “Don’t Make Me Wait” isimli parçayı Türkçe ve İngilizce olarak seslendirdi. Beğeni toplayan parça Michael Damian’ın Amerika’da yayımladığı albümde de yer aldı.

Günümüze kadar birçok başarılı albüme imza atan sanatçı, son olarak yetmişli yıllara damgasını vurmuş 12 şarkının yer aldığı “Hit 70′ler” isimli albümünü Kasım 2011′de yayımladı.